اخبار > در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ حضور متخصصان، دندانپزشکان، کارشناسان بهداشت و تغذیه در قالب گروه های جهادی در منطقه همت آباد زاهدان و ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، چشم پزشکی و مشاوره ای رایگان  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ حضور متخصصان، دندانپزشکان، کارشناسان بهداشت و تغذیه در قالب گروه های جهادی در منطقه همت آباد زاهدان و ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، چشم پزشکی و مشاوره ای رایگان

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جمعی از متخصصان، دندانپزشکان، کارشناسان بهداشت و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب گروه های جهادی، در منطقه همت آباد زاهدان حضور یافته و به ارائه خدمات رایگان پرداختند.

 

به گزارش روابط عمومی، مهندس احمد بامری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه این اردوهای جهادی به صورت مستمر در نقاط مختلف و کم برخوردار شهرهای تحت پوشش در مناسبت های گوناگون اجرا می شود گفت: رسیدگی به اوضاع محرومان جامعه یکی از تاکیدات حضرت امام خمینی(ره) بوده و  مقام معظم رهبری نبز بر آن بسیار تاکید دارند و فراهم نمودن دسترسی عادلانه به خدمات سلامت به افراد کم بضاعت و محروم جامعه یکی از اهداف مهم این طرح های خدمات رایگان در این مناطق است.

 

وی افزود:  خوشبختانه در سال های اخیر انجام فعالیت های داوطلبانه با جلب مشارکت گروه های جهادی با اهدافی خیرخواهانه و بدون چشم داشت مالی در مناطق حاشیه و محروم شهر قوت گرفته است.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:   مناطق محرومی که برای دریافت خدمات در نظر گرفته شده اند از قبل شناسایی و  پذیرش شدند.

بامری گفت: در این اردو جهادی که با حضور متخصصین داخلی، زنان،اطفال دندانپزشک، کارشناسان بینایی سنج و مشاورین تغذیه انجام شد 100 نفر از جمعیت این منطقه از خدمات کامل دندانپزشکی، ویزیت متخصصان،خدمات بینایی سنجی و دریافت عینک، مامایی، مشاوره تغذیه بهره مند شدند.

وی همچنین گفت:به همت دندانپزشک نیکوکار دکتر نادر میری تعداد ۴ پروتز دندان بصورت رایگان به بیماران اهدا شد.

 

وی افزود: همچنین به منظور ارتقای سواد سلامت ، آموزش تغذیه سالم و توزیع بسته ارزاق، آموزش بهداشت دهان و دندان، بهداشت فردی و توزیع بسته بهداشتی، آموزش به مادران باردار در خصوص لزوم انجام مراقبت های بارداری و انجام آزمایش هیپوتیروئیدی، آموزش پیشگیری از سرطان انجام شد.

همچنین برای اولین بار با همت این گروه های جهادی، غرفه مشاوره اشتغال زایی و مشاغل خرد نیز بمنظور آموزش مراجعین جهت توسعه کسب و کار های خانگی زود بازده دایر شد.

 قرار است این آموزش ها در کانون های سلامت محله نیز اجرا و توسعه یابد.

مهندس بامری در پایان گفت: امید است با قوت گرفتن اردوهای جهادی در مناطق محروم تعداد افراد خیر و گروه های جهادی سلامت جهت ارائه خدمت افزایش دسترسی افراد محروم به خدمات سلامت افزایش یابد .

وی از شورای اسلامی شهر زاهدان برای مشارکت در فعالیت جهادی در حاشیه شهر دعوت به همکاری کرد .

این اردوی جهادی به همت کانون خیریه دانشجویی CPr مهرورزی، پایگاه بسیج دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و کانون خیریه پزشکان و دندانپزشکان مهدوی با حمایت معاونت امور اجتماعی و مشارکت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، معاونت خدمات شهری و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری زاهدان در منطقه همت آباد برگزار شد.

سی پی آر مهرورزی یکی از کانون های جهادی دانشجویی فعال در حوزه انجام فعالیت های جهادی است که با هدف خدمت در مناطق محروم با رویکرد انسان دوستانه و انقلابی اردوهای پزشکی ، فرهنگی حمایتی را با حمایت معاونت اجتماعی در مناطق محروم اجرا می کند .

روابط عمومی معاونت اموراجتماعی دانشگاه

 


١٠:١٨ - 1397/10/29    /    شماره : ٢٠٥٩٣    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج

اخبار جدید

ارائه خدمات رایگان سلامت به بانوان محله آفتاب بمناسبت روز جهانی زن
مطالبه گری مردم در جهت تشکیل اولین کانون سلامت محله
معاونت اجتماعی و بهداشت همگام و همراه در ارائه خدمات به مردم حاشیه شهر زاهدان
استمرار فعالیت های خداپسندانه خیرین سلامت و پزشکان نیکوکار اینبار در روستای محروم حاجی آباد زاهدان
خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مصمم در ارائه خدمات رایگان سلامت به مناطق محروم حاشیه شهر زاهدان
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ حضور متخصصان، دندانپزشکان، کارشناسان بهداشت و تغذیه در قالب گروه های جهادی در منطقه همت آباد زاهدان و ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی، چشم پزشکی و مشاوره ای رایگان
هدیه معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به کودکان مرکز نگهداری معلولین مهرآوران
عدالت در سلامت از مهم ترین اهداف نظام سلامت است
آموزش سبک زندگی سالم در کانون های سلامت محله همزمان با شروع پویش ملی اطلاع رسانی سرطان
بازدید معاون اموراجتماعی و مدیریت دفتر پرستاری دانشگاه از ایستگاه طرح ملی غربالگری سلامت ایرانیان بیمارستان خاتم الانبیا(ص(
دیدار رئیس و اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت با معاون امور اجتماعی دانشگاه زاهدان
بسیج سازمان های مردم نهاد برای ارتقای سواد سلامت
آغاز بکار شورای پیام گزاران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی معاونت امور اجتماعی و معاونت خدمات شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزار می کند.
‌‌شهرستان خاش پیشگام در تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت
جلب حمایت شهردار شهرستان خاش جهت تحقق سهم 75 درصدی ادارات و سازمان ها در ارتقاء سلامت
اعلام آمادگی ائمه جمعه اهل تشیع و تسنن شهرستان خاش جهت مشارکت در اجتماعی کردن سلامت
پنجم دی ماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله
پیشگیری از حوادث و مدیریت بلایا - زلزله
خودمراقبتی و آزمایش اچ آی وی دو عامل موثر در پیشگیری از ایدز

محتوای مرتبط